VIDEO/ 13 fitore radhazi, Napoli nuk ndalet në Serie A! 5 gola në ndeshjen me Udineses

VIDEO/ 13 fitore radhazi, Napoli nuk ndalet në Serie A! 5 gola në ndeshjen me Udineses

Goli i Zielinskit

Në "Diego Armando Maradona" Napoli fitoi 3-2 me Udineses për javën e 15 në Serie A. Të kaltrit ia dolën të shënojnë dy gola në pjesën e parë, teksa kjo fitore i mban në krye të Serie A dhe në distancë nga ndjekësit. Ndeshja u hap me golin e Osimhen në minutën e 15, teksa Zielinski me një perlë në të 31 minutë shënoi golin e dytë. Në të 58 minutë Elmas gjeti të tretin. Në 10 minutat e fundit Udinese shënoi dy herë me Nestorovski në të 80 dhe Samardzic në të 82 minutë, duke i bërë dramatike momentet e fundit. Me 41 pikë Napoli mban vendin e parë në Serie A, teksa Udinese me 24 pikë qëndron në vendin e tetë.

 


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Fitore e vuajtur me 5 gola, Napoli mban distancën në krye të Serie A! Lecce merr tri pikë kundër Sampdorias, fiton edhe Bologna


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Berisha do të pyetet për çështjen Gërdeci?×

Lajmi i fundit

Alketa Vejsiu në një linjë me 'trendet': Tani po jetojmë në kohën e suksesit të Luiz Ejllit!

Alketa Vejsiu në një linjë me 'trendet': Tani po jetojmë në kohën e suksesit të Luiz Ejllit!