VIDEO/ 13 fitore radhazi, Napoli nuk ndalet në Serie A! 5 gola në ndeshjen me Udineses

Goli i Zielinskit

Në "Diego Armando Maradona" Napoli fitoi 3-2 me Udineses për javën e 15 në Serie A. Të kaltrit ia dolën të shënojnë dy gola në pjesën e parë, teksa kjo fitore i mban në krye të Serie A dhe në distancë nga ndjekësit. Ndeshja u hap me golin e Osimhen në minutën e 15, teksa Zielinski me një perlë në të 31 minutë shënoi golin e dytë. Në të 58 minutë Elmas gjeti të tretin. Në 10 minutat e fundit Udinese shënoi dy herë me Nestorovski në të 80 dhe Samardzic në të 82 minutë, duke i bërë dramatike momentet e fundit. Me 41 pikë Napoli mban vendin e parë në Serie A, teksa Udinese me 24 pikë qëndron në vendin e tetë.

VIDEO/ Fitore e vuajtur me 5 gola, Napoli mban distancën në krye të Serie A! Lecce merr tri pikë kundër Sampdorias, fiton edhe Bologna

Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?

×

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale