VIDEO/ 2 gola, penallti dhe anullime me VAR! Egnatia dhe Erzeni ndajnë pikët

Egnatia 1-1 Erzeni

Në stadiumin "Egnatia" në Rrogozhinë, Egnatia barazoi 1-1 me Erzenin. Në pjesën e parë skuadrat nuk prodhuan gola, duke lënë protagonizmin në 45 minutat e dyta. Gjithçka nisi në minutën e 55, kur Jackson kaloi në avantazh Egnatian nga pika e bardhë e penalltisë e akorduar me VAR. Vetëm tre minuta më vonë, në zhvillimet e një këndoreje, Sadiki barazoi 1-1 për Erzenin. Në minutat në vijim, VAR anuloi nga një gol për dy skuadrat. Në fillim Jackson dhe më pas Alan nuk gëzuan dot. Me këtë barazim, Egnatia shkon në kuotën e 25 pikëve në vendin e tretë, ndërsa Erzeni në vendin e pestë me 23 pikë.

VIDEO/ Egnatia dhe Erzeni 2 gola me asnjë fitues, Teuta fiton me Kastriotin! Kukësi prek fundin e Superligës

Pronat shtetërore mund të shkëmbehen me private, si e vlerësoni ligjin?