VIDEO/ 3 gola dhe fund dramatik në 'Artemio Franchi', Fiorentina mposht Torinon në Kupën e Italisë

Festa e Jovic

Fiorentina fitoi 2-1 me Torinon në çerekfinalet e Kupës së Italisë. Ndeshja rezultoi dramatike në fund, me djemtë e Italianos që marrin të drejtën për të kaluar më tej. Pjesa e parë u mbyll 0-0, teksa golat u shënuan në 45 minutat e dyta. Do duhej Jovic që me kokë shënoi në minutën e 65 pas asistit të Terzic. Ikone në minutën e 90-të shënoi për 2-0, teksa Karamoh hapi gjithçka në minutën e 90+3. Pjesa e mbetur e ndeshjes ishte emocionuese, teksa Torino në fund nuk ia doli të barazojë.

VIDEO/ Fiorentina kalon në gjysmëfinalet e Kupës së Italisë, Kumbulla 'tradhton' Romën! Eliminohet skuadra kryeqytetase

×

Në prag të sezonit veror, Kumbaro-prefektëve: Tolerancë zero për struktura betoni në plazhe, monitoroni qarqet tuaja