VIDEO/ 3 gola dhe karton i kuq, Valencia fiton 'in-extremis'

VIDEO/ 3 gola dhe karton i kuq, Valencia fiton 'in-extremis'

Kluivert duke festuar golin

Në stadiumin "Balaidos", Celta Vigo vendase humbi 1-2 me Valencian në një ndeshje me gola dhe karton të kuq. Ishte Kluivert që zhbllokoi sfidën për miqtë në të 8 minutë, teksa goli i ekuilibrit momental u shënua nga Seferovic në të 60 minutë. Kur u duk se skuadrat do ndanin pikët, Mari në të 88 minutë shënoi për 1-2, duke i dhënë fitoren aq shumë të pritur miqve. Në fund edhe karton i kuq për Gabriel Paulistan e Valencias. Me 37 pikë, Valencia ngjitet në vendin e 14-të, duke u larguar nga zona e ftohtë. Me 39 pikë Vigo mban pozitën e 13-të.


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Barcelona shpallet kampion në Spanjë për herë të 27-të! Valencia tri pikë shprese, Elche i vendit të fundit shtang Atletico Madridin


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Tragjedi në Greqi, ndërron jetë 50-vjeçarja shqiptare, pritet nga makineria e mishit! Ngjarja në sy të vajzës së saj

Tragjedi në Greqi, ndërron jetë 50-vjeçarja shqiptare, pritet nga makineria e mishit! Ngjarja në sy të vajzës së saj