VIDEO/ 4 gola në 'Selman Stërmasi', Tirana barazon me Kastriotin! Bardheblutë në gjysmëfinalen e Kupës

Skuadra e Tiranës

Tirana dhe Kastrioti barazuan 2-2 në ndeshjen e kthimit çerekfinale të Kupës së Shqipërisë. Ndeshja e zhvilluar në "Selman Stërmasi" prodhoi katër gola, teksa bardheblutë e Orges Shehit kaluan më tej në fazën gjysmëfinale të Kupës, kjo edhe falë fitores 1-4 në ndeshjen e parë. Bardheblutë kaluan dy herë në avantazh me Hasanin në minutën e 14-të nga pika e bardhë dhe Najdovski në të 24 minutë. Në minutën e 43 krutanët mbetën me një lojtar më pak, pas daljes me karton të kuq të Zajsar Ajazit. Megjithëse me 10 lojtarë, Kastrioti barazoi pas autogolit të Isenit (74') dhe golit të Spartak Ajazit në të 83 minutë nga penalltia. Tanimë Tirana e kualifikuar për më tej pret shortin për të mësuar kundërshtarin në gjysmëfinalen e Kupës.

Kupa e Shqipërisë/ Tirana gjysmëfinaliste me një barazim! Kukësi 'përmbys' Teutën, por durrsakët kalojnë te katër skuadrat më të mira (VIDEO)

Si e vlerësoni punën e Gjykatave e Prokurorive në qarqe?