VIDEO/ 5 ndeshje pa fitore, Fiorentina 'shkelmon' krizën me 3 gola në Verona

Verona 0-3 Fiorentina

Në stadiumin 'Marc'Antonio Bentegodi', Verona vendase u tregua e pafuqishme duke humbur 0-3 me Fiorentinën, ndeshje e vlefshme për javën e 24-t në Serie A. Djemtë e Italianos ishin më të saktë gjatë gjithë takimit, duke merituar tri pikët e plota të transfertë. Dueli u hap në minutën e 12-të nga Barak, teksa Cabral në të 38 minutë shënoi golin e dytë. Në pjesën e dytë sërish Fiore tregoi cilësi në lojë, duke gjetur edhe golin e tretë me Biraghin në minutën e 89-të. Fiorentina me 28 pikë mban vendin e 12-të, ndërsa Verona me 17 pikë mban vendin e 18-të.

VIDEO/ Fiorentina kthehet te fitorja, tripletë e 'Vjollcëve' në transfertë! Lazio 1 gol për Championsin

A duhet prokurorëve të SPAK-ut t'u jepet e drejta e rikandidimit?

×

Mbytja e nënës me fëmijët në Shkodër, Balla: Policia ka dyshime të forta se dhuna në familje e ka shtyrë viktimën drejt aktit tragjik