VIDEO/ Amir Rrahmani shënon 'in-extremis', Napoli përmbys 2-1 Salernitanën

Amir Rrahmani gjatë sfidës

Në "Diego Maradona", Napoli fitoi 2-1 me përmbysje kundër Salernitanës për javën e 20-të në Serie A. Dueli ishte me emocione, penallti, kartona dhe gola. Gara e fortë sportive nisi që në pjesën e parë, me Candrevën që befasoi vendasit dhe shënoi golin e parë në të 29 minutë. Anësori i miqve dhuroi spektakël për një gol të jashtëzakonshëm. Fundi i pjesës së parë solli edhe barazimin nga Politano, që nuk gaboi nga penalltia. Mazzarri bëri disa zëvendësime në pjesën e dytë, megjithatë goli i tri pikëve erdhi vetëm në minutën 90+6 nga Amir Rrahmani. Kapiteni i Kosovës përfitoi nga një rrëmujë në zonë dhe me të djathtën ndali sferën në rrjetë, për të nisur festën e 50 mijë tifozëve në stadium. Pas humbjes me Torinon, Napoli shijon suksesin e parë këtë vit në Serie A dhe me 31 pikë mban vendin e gjashtë. Salernitana me 12 pikë renditet e fundit.

GOLAT/ Interi mposht me 5 gola Monzën dhe kryeson Serinë A! Amir Rrahmani i jep tri pikë Napolit, Genoa - Torino paqe pa gola

1 maji, a respektohen të drejtat e punëtorëve në Shqipëri?

×

Eksperti rrugor: Të rinjtë shkaktojnë më shumë aksidente, problem shpejtësia tej normave