VIDEO/ Arbitri shqiptar ndërpret ndeshja e Conference League, tifozët qëllojnë me topa bore kundërshtarët

VIDEO/ Arbitri shqiptar ndërpret ndeshja e Conference League, tifozët qëllojnë me topa bore kundërshtarët

Tifozët hedhin topa bore

HJK dhe Aberdeen barazuan 2-2 në xhiron e pestë të grupit G në Conference League. Në Helsinki të Finlandës ndeshja përfundoi me të paktën 15 minuta vonesë, kjo për shkak se tifozët vendas gjetën një mënyrë origjinale për protagonizëm. Në të 77 minutë ata hidhnin topa bore në fushë, me situatën e përsëritur që detyroi kryesorin Genc Nuza nga Kosova që të ndërpriste disa minuta sfidën. Më pas gjithçka vijoi dhe sfida përfundoi 2-2. Aberdeen dhe Helsinki i kanë dhënë lamtumirën kompeticionit pasi mbajnë dy vendet e fundit të renditjes me diferencë nga PAOK dhe Frankfurt.

 


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Ballkani humbet 0-1 me Plzen, Ilir Daja kthehet në 'Air Albania' pas 708 ditësh! Ernest Muçi shënon në Conference League


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Conference League/ Ajaxi e bën dramë, Frankfurti për turp! Olympiacos në raundin tjetër

Conference League/ Ajaxi e bën dramë, Frankfurti për turp! Olympiacos në raundin tjetër