VIDEO/ Arlind Ajeti shënon supergol në Rumani, Dejvi Bregu e 'bën sefte' në Poloni

Legjionarët vijojnë të bëjnë mirë. Këtë të shtunë te golat me skuadrat e tyre kanë dalë Arlind Ajeti dhe Dejvi Bregu.

Mbrojtësi i Kombëtares është pjesë e CFR Cluj në elitën e futbollit rumun, teksa realizoi një gol spektakolar në ndeshjen kundër Farul Costanta, e mbyllur në barazim 1-1.

Duhej minuta e 82-të që Ajeti të realizonte me një veprim fantastik duke i dhënë pikë të tijve në udhëtim me rolin e "bomberit".

Ndërkohë që Dejvi Bregu ka shënuar golin e parë në Poloni. 28-vjeçari shënoi golin e dytë të ndeshjes në suksesin 1-2 të Uisla Krakov në transfertën përballë Odra Opolës.

Fitore e rëndësishme për objektivin e rikthimit në elitë. Ishte minuta e 54 kur Bregu tundi rrjetën kundërshtare, duke u zhbllokuar në aspektin personal dhe duke qetësuar Uislën.

S.DH/E.H/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Zbulohet drogë me vlerë 2 mln euro në Greqi

Zbulohet drogë me vlerë 2 mln euro në Greqi