VIDEO/ Armando Broja 'i lë targën' kundërshtarëve, sulmuesi tregohet egoist në debutimin me Chelsea

Armando Broja

Brentford dhe Chelsea barazuan dje 0-0 në javën e 12 të Premier League në Angli. Për herë të parë si titullar me Blutë luajti edhe Armando Broja, me trajnerin Graham Potter që e futi sulmuesin nga minuta e parë e ndeshjes. 21 vjeçari shqiptar bëri mirë në pjesën e parë, duke treguar potencialin e tij.

Në të 40 minutë Broja lë pas kundërshtarët me hapin galopant, duke kontrolluar topin brenda zonës. Me shokun e skuadrës që ishte i lirë, shqiptari zgjodhi t'i hynte driblimit, duke humbur mundësinë për asistin. Duket se Mount humbi durimin, me Brojën që pas disa driblimeve e pasoi topin por Mount nuk besoi për ta dëguar në rrjetë. Në minutën e 62 Potter vendosi ta zëvendësonte Brojën me Sterling.

×

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale