VIDEO/ Armando Broja 'i lë targën' kundërshtarëve, sulmuesi tregohet egoist në debutimin me Chelsea

VIDEO/ Armando Broja 'i lë targën' kundërshtarëve, sulmuesi tregohet egoist në debutimin me Chelsea

Armando Broja

Brentford dhe Chelsea barazuan dje 0-0 në javën e 12 të Premier League në Angli. Për herë të parë si titullar me Blutë luajti edhe Armando Broja, me trajnerin Graham Potter që e futi sulmuesin nga minuta e parë e ndeshjes. 21 vjeçari shqiptar bëri mirë në pjesën e parë, duke treguar potencialin e tij.

Në të 40 minutë Broja lë pas kundërshtarët me hapin galopant, duke kontrolluar topin brenda zonës. Me shokun e skuadrës që ishte i lirë, shqiptari zgjodhi t'i hynte driblimit, duke humbur mundësinë për asistin. Duket se Mount humbi durimin, me Brojën që pas disa driblimeve e pasoi topin por Mount nuk besoi për ta dëguar në rrjetë. Në minutën e 62 Potter vendosi ta zëvendësonte Brojën me Sterling.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin