VIDEO/ Londra mbetet e 'Topçinjve', Arsenal fiton me Chelsea dhe kryeson! Manchester United pëson tre gola në transfertë, Liverpool 'leksion' Tottenham-it

VIDEO/ Londra mbetet e 'Topçinjve', Arsenal fiton me Chelsea dhe kryeson! Manchester United pëson tre gola në transfertë, Liverpool 'leksion' Tottenham-it

Festa e Arsenal pas golit

Premier League e futbollit në Angli është në javën e 15-të. Arsenal fitoi 0-1 me Chelsea duke vijuar të kryesojë Premier League. Në ndeshjet e tjera, Manchester United humbi 3-1 në transfertë me Aston Villa, Southampton humbi 1-4 me Newcastle, teksa Crystal Palace fitoi 1-2 në transfertë me West Ham. Tottenham humbi 1-2 në Londër me Liverpool.

Në Londër u zhvillua një nga duelet derbi të qytetit, me Chelsea që humbi 0-1 me Arsenal. Ndeshja u vendos nga një gol i Gabriel në pjesën e dytë, me Topçinjtë që thyejnë sërish Blutë në "Stamford Bridge". Sfida ishte e luftuar gjatë gjithë 90 minutave, me Saka që në të 63 minutë asistoi për Gabriel i cili me portën e boshatisur edhe falë gafës së vendasve shënoi golin e vetëm të sfidës. Në fushë për skuadrat respektive ishin edhe Broja me Xhakën. Me 34 pikë Arsenal mban kreun e Premier League, dy më shumë se Manchester City. Chelsea nga ana tjetër mban pozitën e 7 me 21 pikë.

Në Birmingham vendasit e Aston Villa mposhtën 3-1 Manchester United, duke u rikthyer te suksesi me trajnerin e ri Unai Emery në stol. Ndeshja u hap në minutën e shtatë nga Balley, teksa Digne në të 11 minutë bëri që nisja të ishte perfekte për vendasit. Autogoli i Ramsey riktheu United në lojë, me Djajtë që nuk ditën të shfrytëzonin golin. Do ishte sërish Ramsey që në të 49 minutë do korrigjonte shënjestër, duke shënuar golin për 3-1. Pas pesë rezultateve pozitive, United rikthehet te humbja ndërsa qëndron në vendin e pestë me 23 pikë. Ndërkohë me 15 pikë Aston Villa mban vendin e 14-të.

Liverpool fitoi 1-2 me Tottenham për javën e 15 në Premier League. Skuadra e Klopp zhvilloi një 90 minutësh të mirë, duke iu falur dopietës së Salah në minutët 11 dhe 40. Goli i vetëm për Spurs-at e Antonio Conte u shënua nga Kane në minutën e 70. Me këtë sukses Liverpool shkon në vendin e tetë me 19 pikë, ndërsa Tottenham mbetet me 26 pikë në vendin e katërt.

Rezultatet:

Chelsea 0-1 Arsenal (Gabriel 63')

Aston Villa 3-1 Manchester United (Bailey 7', Digne 11', Ramsey 49' / Ramsey 45' (aut))

Southampton 1-4 Newcastle (Perraud 88' / Almiron 35', Uood 58', Uillock 62', Guimaraes 90+2')

West Ham 1-2 Crystal Palace (Benrahma 20' / Zaha 41', Cressuell 90+4')

Tottenham 1-2 Liverpool (Kane 70' / Salah 11', 40')

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 19:32
VIDEO/ Salah me dopietë, Liverpool shkëlqen dhe mund Tottenham-in në Londër

Liverpool fitoi 1-2 me Tottenham për javën e 15 në Premier League. Skuadra e Klopp zhvilloi një 90 minutësh të mirë, duke iu falur dopietës së Salah në minutët 11 dhe 40. Goli i vetëm për Spurs-at e Antonio Conte u shënua nga Kane në minutën e 70. Me këtë sukses Liverpool shkon në vendin e tetë me 19 pikë, ndërsa Tottenham mbetet me 26 pikë në vendin e katërt.

 

 

Ora 16:59
VIDEO/ Trajneri i ri jep efekt, Aston Villa 'shkërmoq' Manchester United

Java e 15 në Premier League riktheu Aston Villa-n te fitorja. Në Birmingham vendasit mposhtën 3-1 Manchester United, duke u rikthyer te suksesi me trajnerin e ri Unai Emery në stol. Ndeshja u hap në minutën e shtatë nga Balley, teksa Digne në të 11 minutë bëri që nisja të ishte perfekte për vendasit. Autogoli i Ramsey riktheu United në lojë, me Djajtë që nuk ditën të shfrytëzonin golin. Do ishte sërish Ramsey që në të 49 minutë do korrigjonte shënjestër, duke shënuar golin për 3-1. Pas pesë rezultateve pozitive, United rikthehet te humbja ndërsa qëndron në vendin e pestë me 23 pikë. Ndërkohë me 15 pikë Aston Villa mban vendin e 14-të.

 

Ora 15:15
VIDEO/ Londra mbetet e Arsenal, skuadra e Arteta fiton me një gol ndaj Chelsea dhe mban vendin e parë në renditje

Në Londër u zhvillua një nga duelet derbi të qytetit, me Chelsea që humbi 0-1 me Arsenal. Ndeshja u vendos nga një gol i Gabriel në pjesën e dytë, me Topçinjtë që thyejnë sërish Blutë në "Stamford Bridge". Sfida ishte e luftuar gjatë gjithë 90 minutave, me Saka që në të 63 minutë asistoi për Gabriel i cili me portën e boshatisur edhe falë gafës së vendasve shënoi golin e vetëm të sfidës. Në fushë për skuadrat respektive ishin edhe Broja me Xhakën. Me 34 pikë Arsenal mban kreun e Premier League, dy më shumë se Manchester City. Chelsea nga ana tjetër mban pozitën e 7 me 21 pikë.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kualifikueset e Euro 2024, kush e fiton ndeshjen Poloni-Shqipëri?×

Lajmi i fundit

Të shtënat me armë te Top Channel, Report Tv siguron foton e mjetit të djegur të autorëve! Brenda kishte kallashin

Të shtënat me armë te Top Channel, Report Tv siguron foton e mjetit të djegur të autorëve! Brenda kishte kallashin