VIDEO/ Arsenal shënon 2 gola, Roma e mbyll 1-1 pjesën e parë

Nga festa e Arsenal

Europa League ka mbyllur pjesët e para. Me fillim në 21:00, Arsenal po fiton 2-0 me Bodo/Glimt në Londër. Skuadra e Arteta i është falur golave të Nketiah në minutën e 23 dhe Holding në minutën e 28. Në minutën e 42, Xhaka është ndëshkuar me karton të verdhë. Nëse 90 minutat mbyllen me këtë rezultar, Arseanl do merrte vendin e parë në grupin A me gjashtë pikë.

Në ndeshjen tjetër në Olimpico, Roma e ka mbyllur barazim 1-1 pjesën e parë. Golit të Dybala në minutën e 34 me penallti kaloi romanët në avantazh, para se Rodriguez të barazonte në minutën e 40. Në përballjet e tjera bie në sy fitorja e Fenerbahce 1-0 me AEK Larnaca, teksa 0-2 Feyennord po fiton me Midtjylland.

Roma 1-1 Betis