VIDEO/ Avioni ishte nisur për në Singapor, merr flakë karikuesi i një telefoni, lëndohen dy pasagjerë, evakuohen 189 pasagjerë

VIDEO/ Avioni ishte nisur për në Singapor, merr flakë karikuesi i një telefoni, lëndohen dy pasagjerë, evakuohen 189 pasagjerë

Pamje nga avioni

Pasagjerët e një avioni që ishte nisur për në Singapor kanë përjetuar momente frike dhe kaosi, pasi karikusi i një celulari mori flakë. Dy persona në bordin e avionit TR993 u plagosën dhe pësuan djegie të lehta, por të gjithë pasagjerët e tjerë shpëtuan shëndoshë e mirë dhe të padëmtuar.

Kabina e avionit u mbush me tym dhe të gjithë pasagjerët ishin të shpërqëndruar, siç shihet edhe në video. Stjuardesa përpiqet të qetësojnë pasagjerët dhe si përfundim u bë e mundur evakuimi i 189 personave në bord.

Avioni do të nisej nga Aeroporti Ndërkombëtar Taoyuan në Tajvan rreth orës 19:35 me kohën lokale.

 

 

F.D/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Vëllezërit Veshaj ndajnë foto nga pushimet me partneret, Bora dhe Heidi shihen bashkë (FOTO)

Vëllezërit Veshaj ndajnë foto nga pushimet me partneret, Bora dhe Heidi shihen bashkë (FOTO)