VIDEO/ Barazim i ëmbël në Portugali, Rabiot 'engjëll dhe djall'! Juventusi kualifikohet në gjysmëfinale

VIDEO/ Barazim i ëmbël në Portugali, Rabiot 'engjëll dhe djall'! Juventusi kualifikohet në gjysmëfinale

Festa e Rabiot

Në "Estadio Jose Alvalade" në Lisbonë, Sportingu barazoi 1-1 me Juventusin. Falë fitores 1-0 në ndeshjen e parë, Juvja kalon në gjysmëfinale dhe gjen Sevillan. Ndeshja u hap nga goli i Rabiot në minutën e nëntë, teksa barazoi Eduards në minutën e 20-të nga pika e bardhë e penalltisë, pas gabimit të Rabiot.

Europa League - Ndeshjet gjysmëfinale:

Ndeshjet e para 11 maj, ndeshjet e kthimit 18 maj

Juventus - Sevilla


Lajmi kryesor:

EUROPA LEAGUE/ Juventus kalon në gjysmëfinale, Maguire eliminon Manchester United! Kualifikohet Leverkusen dhe Roma (GOLAT)


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Përgjaket veriu i Kosovës, burime të policisë së Kosovës: 8 serbë të vrarë, 6 të arrestuar

Përgjaket veriu i Kosovës, burime të policisë së Kosovës: 8 serbë të vrarë, 6 të arrestuar