VIDEO/ Befasoi Sylvinhon, sulmuesi i Kombëtares shënon golin e parë sezonal

VIDEO/ Befasoi Sylvinhon, sulmuesi i Kombëtares shënon golin e parë sezonal

Goli i Arbnor Muçollit

Arbnor Muçolli ka shënuar golin e parë me Goteborgun në Suedi. Sulmuesi i Kombëtares i ka dhënë suksesin 0-1 të tijve në transfertën e vështirë me Kalmar, kjo për javën e tretë të sezonit.

Muçolli ka përfituar nga një gabim i mbrojtjes vendase dhe goli për të ka qenë një lojë fëmijësh, duke e nisur mbarë sezonin. 24-vjeçari ka kontratë deri në 2026 me suedezët, ndërsa është i preferuar edhe nga Sylvinho.

Trajneri i Kombëtares i dha minuta sulmuesit anësor në miqësoret e marsit, me Muçollin që bindi dhe ishte një "piston" në krah, gjithashtu u dallua edhe për krosime të sakta dhe të rrezikshme.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Vranë 25-vjeçarin shqiptar në Athinë 16 vite më parë, gjykata e Korçës lë burg dy autorët

Vranë 25-vjeçarin shqiptar në Athinë 16 vite më parë, gjykata e Korçës lë burg dy autorët