VIDEO/ Benfica e bën dramë, Sociedad e mund 3-1 në Spanjë! Baskët kërcënojnë Interin

VIDEO/ Benfica e bën dramë, Sociedad e mund 3-1 në Spanjë! Baskët kërcënojnë Interin

Moment nga ndeshja


Në "San Sebastian", Real Sociedad fitoi 3-1 kundër Benficës, në një ndeshje të dominuar nga baskët dhe të mbyllur që në minutat e para. Gjithçka do zhbllokohej në minutën e gjashtë me Merino, ndërsa në të 11 minutë ishte Oyarzabal që shënoi golin e dytë. Në minutën e 15-të Merino shënoi për Sociedadin, por goli u anullua për prekje me dorë. Gjithsesi në të 21 minutë ishte Barrenetxea që shënoi për 3-0, para se Mendez në të 29 minutë të gabonte penalltinë. Në pjesën e dytë Rafa Silva shkurtoi për 3-1. Tanimë Sociedad me dhjetë pikë kryeson grupin D, teksa Benfica ka zero pikë pas katër ndeshjeve duke qenë në vendin e fundit. Inter luan me Salzburg në këtë grup sot më 21:00.

 


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Man. United përmbyset 4-3 nga Copenhagen, Bayern Munich kalon më tej! Biletën për në 1/8 e CHL e marrin edhe Sociedad, Inter e Real Madrid


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

Durrës, vajza nga Venezuela hidhet nga kati i dytë i hotelit pas sherrit me të dashurin nga Shijaku, e pret tenda

Durrës, vajza nga Venezuela hidhet nga kati i dytë i hotelit pas sherrit me të dashurin nga Shijaku, e pret tenda