VIDEO/ Real Madrid bën detyrën, Muriqi tjetër gol në La Liga! Ngec Real Sociedad

VIDEO/ Real Madrid bën detyrën, Muriqi tjetër gol në La Liga! Ngec Real Sociedad

Festa e Mallorcas

La Liga e futbollit në Spanjë ka nisur këtë të shtunë javën e 22-të. Real Sociedad barazoi 1-1 me Celta Vigon, Betis fitoi 2-1 në shtëpi me Real Valladolid, teksa Mallorca me Muriqin në krye mori tri pikë të rëndësishme, duke mundur 4-2 Villarrealin. Sulmuesi i Kosovës shënoi dhe asistoi në këtë përballje, teksa ka gjetur 9 herë rrugën e rrjetës këtë edicion. Në 21:00 Osasuna humbi 0-2 me Real Madridin.

Në Palma de Mallorca, vendasit e Mallorcas mundën 4-2 Villarrealin në një ndeshje maksimalisht të luftuar. Ndeshja u hap nga Kadewere në minutën e 20 për vendasit, teksa barazoi Morales në të 43 minutë. Pjesa e parë nuk u mbyll këtu, pasi Mallorca mori avantazhin sërish, këtë herë me Rodriguez. Miqtë barazuan 2-2 me Chukueze, ndërsa më pas Mallorca me Rodriguez në të 56 dhe Muriqin në të 63 minutë dërguan shifrat në 4-2. Për shqiptarin e Mallorcas ky ishte goli i dytë në kampionat, teksa Muriqi asistoi edhe në golin e parë. Villarreal mbetet me 31 pikë në vendin e tetë momentalisht, ndërsa Mallorca me po 31 pikë në vendin e 10-të.

Real Madrid fitoi 0-2 me Osasunën në transfertë. "Galaktikët" zgjidhën gjithçka në 12 minutat e fundit të ndeshjes, duke i bërë presion Barcelonës kryesuese. Valverde në minutën e 78 zhbllokoi gjithçka pas asistit të Vinicius, teksa në minutën 90+2 u kujdes Asensio për golin e dytë. Me këtë fitore Real Madrid shkon në kuotën e 51 pikëve në vendin e dytë të La Liga-s, pesë pikë më pak se Barcelona që ka një ndeshje më pak. Osasuna me 30 pikë mbetet në vendin e 10-të.

La Liga - java 22:

Real Sociedad 1-1 Celta Vigo

Betis 2-1 Valladolid

Mallorca 4-2 Villarreal

Osasuna 0-2 Real Madrid

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:55
VIDEO/ 2 gola në transfertë, Real Madridi i bën presion Barcelonës

Real Madrid fitoi 0-2 me Osasunën në transfertë. "Galaktikët" zgjidhën gjithçka në 12 minutat e fundit të ndeshjes, duke i bërë presion Barcelonës kryesuese. Valverde në minutën e 78 zhbllokoi gjithçka pas asistit të Vinicius, teksa në minutën 90+2 u kujdes Asensio për golin e dytë. Me këtë fitore Real Madrid shkon në kuotën e 51 pikëve në vendin e dytë të La Liga-s, pesë pikë më pak se Barcelona që ka një ndeshje më pak. Osasuna me 30 pikë mbetet në vendin e 10-të.

Ora 21:30
VIDEO/ Vedat Muriqi shënon golin e nëntë në La Liga, udhëheq Mallorcan në fitoren kundër Villarreal

Në Palma de Mallorca, vendasit e Mallorcas mundën 4-2 Villarrealin në një ndeshje maksimalisht të luftuar. Ndeshja u hap nga Kadewere në minutën e 20 për vendasit, teksa barazoi Morales në të 43 minutë. Pjesa e parë nuk u mbyll këtu, pasi Mallorca mori avantazhin sërish, këtë herë me Rodriguez. Miqtë barazuan 2-2 me Chukueze, ndërsa më pas Mallorca me Rodriguez në të 56 dhe Muriqin në të 63 minutë dërguan shifrat në 4-2. Për shqiptarin e Mallorcas ky ishte goli i dytë në kampionat, teksa Muriqi asistoi edhe në golin e parë. Villarreal mbetet me 31 pikë në vendin e tetë momentalisht, ndërsa Mallorca me po 31 pikë në vendin e 10-të.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Situatë e tensionuar në veri të Kosovës, a duhet të tërhiqet qeveria Kurti?×

Lajmi i fundit

Vrau 62-vjeçarin e i plagosi të birin, Apeli dënon përfundimisht me 33 vite burg Sofokli Shanin! Shkalla e parë i kishte dhënë ‘Burgim të përjetshëm’

Vrau 62-vjeçarin e i plagosi të birin, Apeli dënon përfundimisht me 33 vite burg Sofokli Shanin! Shkalla e parë i kishte dhënë ‘Burgim të përjetshëm’