VIDEO/ Juventus leksion Interit me 2 gola, 'Zonja' parakalon zikaltërit! Lazio fiton me Romën në derbi, Fiorentina 'zhyt' Sampdorian

VIDEO/ Juventus leksion Interit me 2 gola, 'Zonja' parakalon zikaltërit! Lazio fiton me Romën në derbi, Fiorentina 'zhyt' Sampdorian

Juventus 2-0 Inter

Serie A e futbollit është në javën e 13-të. Mesditën e së dielës, Bologna fitoi 2-1 me Torinon duke marrë suksesin e tretë radhazi. Skuadra e Tiago Mota përmbysi golin e Lukic, me Orsolinin dhe Posch. Në sfidën tjetër, Monza fitoi 2-0 në shtëpi me Veronën. Carlos Augusto dhe Colpani shënuan te vendasit, teksa në fundin e lojës Sensi la fushën në lot pas  një dëmtimi të rëndë. Në "Luigi Ferraris", Sampdoria u mund 0-2 nga Fiorentina. Bonaventura dhe Milenkovic shënuan për skuadrën e Italianos. Në "Olimpico" Lazio fitoi 0-1 me Romën në derbin e kryeqytetit, teksa Juventus mposhti 2-0 Interin në Torino.

Fiorentina siguroi tri pikë me vlerë në Serie A. Skuadra e Italianos fitoi 0-2 me Sampdorian në "Luigi Ferraris" për javën e 13-të. Miqtë gjetën golin me anë të Bonaventura në minutën e katërt të takimit, teksa në të 58 Milenkovic "arkivoi" tri pikët me golin e dytë. Me këtë fitore Violat ngjiten në vendin e 11 me 16 pikë, kundrejt gjashtë pikëve të dorianëve që qëndrojnë në vendin e parafundit të Serie A.

Derbi i kryeqytetit italian foli për "Shqiponjat". Lazio fitoi 0-1 në "Olimpico" me Romën, duke e parakaluar në renditjen e Serie A. Për javën e 13 të kampionatit, skuadra e Sarrit ia doli të marrë tri pikë në derbi dhe të "veshë" Romën bardhekaltër. Një gol i Felipe Anderson në minutën e 29 vulosi ndeshjen, teksa gafa e Ibanez rëndon te goli. Për Lazion 21 minuta në pjesën e dytë luajti Elseid Hysaj, ndërsa Kumbulla te Roma qëndroi në stol. Pas suksesit Lazio me 27 pikë merr vendin e tretë, teksa Roma qëndron në vendin e pestë me 25 pikë.

Juventus fitoi 2-0 me Interin në javën e 13 në Serie A. "Derbi i Italisë" foli për bardhezinjtë, që në Torino kthehen te suksesi në një ndeshje të rëndësishme ndaj një rivali në garën për titullin kampion. Ndeshja u vendos në pjesën e dytë, me Rabiot që kaloi në avantazh Juventusin pas 52 minutash lojë. Asisti i Kostic u shfrytëzua bukur nga francezi, që e ndali sferën pas krahëve të Onana. Në të 63 Juventus gjeti golin e dytë me Danilo, teksa VAR e anulloi për prekje të topit me dorë. Sfida do vendosej në minutën e 84 nga Fagioli, me talentin e Juves që shënoi pas asistit të Kostic. Veç dy pasimeve finale, serbi goditi edhe shtyllën. Tri pikët dërgojnë Juventusin në vendin e pestë me 25 pikë, duke kaluar Interin që qëndron në vendin e shtatë me 24 pikë.

Rezultatet:

Bologna 2-1 Torino

Monza 2-0 Verona

Sampdoria 0-2 Fiorentina

Roma 0-1 Lazio

Juventus 2-0 Inter

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:39
VIDEO/ Juventus mposht me 2 gola Interin në 'Derbin e Italisë', Zonja kalon zikaltërit në klasifikim! Shkëlqen Kostic

Juventus fitoi 2-0 me Interin në javën e 13 në Serie A. "Derbi i Italisë" foli për bardhezinjtë, që në Torino kthehen te suksesi në një ndeshje të rëndësishme ndaj një rivali në garën për titullin kampion. Ndeshja u vendos në pjesën e dytë, me Rabiot që kaloi në avantazh Juventusin pas 52 minutash lojë. Asisti i Kostic u shfrytëzua bukur nga francezi, që e ndali sferën pas krahëve të Onana. Në të 63 Juventus gjeti golin e dytë me Danilo, teksa VAR e anulloi për prekje të topit me dorë. Sfida do vendosej në minutën e 84 nga Fagioli, me talentin e Juves që shënoi pas asistit të Kostic. Veç dy pasimeve finale, serbi goditi edhe shtyllën. Tri pikët dërgojnë Juventusin në vendin e pestë me 25 pikë, duke kaluar Interin që qëndron në vendin e shtatë me 24 pikë.

 

Ora 20:01
VIDEO/ Gafa e Ibanez vendos derbin e kryeqytetit italian, Lazio fiton dhe parakalon Romën në renditje! Kumbulla në stol, tifozët dhurojnë spektakël

Derbi i kryeqytetit italian foli për "Shqiponjat". Lazio fitoi 0-1 në "Olimpico" me Romën, duke e parakaluar në renditjen e Serie A. Për javën e 13 të kampionatit, skuadra e Sarrit ia doli të marrë tri pikë në derbi dhe të "veshë" Romën bardhekaltër. Një gol i Felipe Anderson në minutën e 29 vulosi ndeshjen, teksa gafa e Ibanez rëndon te goli. Për Lazion 21 minuta në pjesën e dytë luajti Elseid Hysaj, ndërsa Kumbulla te Roma qëndroi në stol. Pas suksesit Lazio me 27 pikë merr vendin e tretë, teksa Roma qëndron në vendin e pestë me 25 pikë.

 

Ora 17:41
VIDEO/ 2 gola për tri pikë, Fiorentina bën për 'ujë të ftohtë' Sampdorian

Fiorentina siguroi tri pikë me vlerë në Serie A. Skuadra e Italianos fitoi 0-2 me Sampdorian në "Luigi Ferraris" për javën e 13-të. Miqtë gjetën golin me anë të Bonaventura në minutën e katërt të takimit, teksa në të 58 Milenkovic "arkivoi" tri pikët me golin e dytë. Me këtë fitore Violat ngjiten në vendin e 11 me 16 pikë, kundrejt gjashtë pikëve të dorianëve që qëndrojnë në vendin e parafundit të Serie A.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

LIVE/ Festë zikaltër, Lautaro ndëshkon Milanin (VIDEO)

LIVE/ Festë zikaltër, Lautaro ndëshkon Milanin (VIDEO)