VIDEO/ Bylis në krizë, Kastrioti i shkakton humbjen e katërt radhazi! Shkëlqejnë krutanët

Skuadra e Kastriotit

Të shtunë në 14:00 Kastrioti fitoi 3-0 me Bylis në stadiumin e Kamzës, duke zhytur ballshiotët në krizë për humbjen e katërt radhazi. Ndeshja u zhbllokua në minutën e 36 me penallti. Argolo Morbeck nuk gaboi nga 11 metra, me pjesën e parë që u mbyll në avantazhin e vendasve me vetëm një gol.

E dyta do niste sërish nën diktatin e vendasve, teksa Santiago Selmani në minutën e 56 shënoi golin e dytë të ndeshjes. Për të vulosur tri pikët e krutanëve do mendonte sërish Morbeck në të 80 minutë (dopietë), duke shënuar për 3-0. Pas fitores, Kastrioti shkon në vendin e pestë me 13 pikë, ndërsa Bylis qëndron në vendin e tetë me 11 pikë, me krizën që ka kapluar ballshiotët.

Golat e ndeshjes:

VIDEO/ Kastrioti i shkakton Bylisit humbjen e katërt radhazi, Vllaznia barazim dramatik me Erzenin! Laçi thellon krizën e Teutës

×

'Java e pushimit na ka shërbyer', Orges Shehi: Detyrim vendi i dytë? Maksimumin për klubin çdo sekondë