VIDEO/ Dy gola në fundin e sfidës, Dinamo rikthehet te fitorja pas dy ndeshjeve dhe merr momentalisht kryesimin! Burreli dhe Apolonia ndajnë pikët në Kategorinë e Parë

VIDEO/ Dy gola në fundin e sfidës, Dinamo rikthehet te fitorja pas dy ndeshjeve dhe merr momentalisht kryesimin! Burreli dhe Apolonia ndajnë pikët në Kategorinë e Parë

Ndeshje në Kategorinë e Parë

Kategoria e Parë e futbollit në Shqipëri vijoi këtë të diel me ndeshjet e mbetura për javën e nëntë. Në "Selman Stërmasi" Dinamo fitoi 2-0 me Turbinën, teksa siguron për momemtin kreun e renditjes në pritje të ndeshjes Skënderbeu - Flamurtari që zhvillohet të hënë në 16:00 në Korçë. Në sfidën tjetër të ditës, Burreli barazoi 1-1me Apoloninë. Për vendasit shënoi Stana në minutën e 69 teksa barazoi Gjata në të 88.

Në "Selman Stërmasi" Dinamo fitoi 2-0 me Turbinën për javën e nëntë në Kategorinë e Parë. Djemtë e Nevil Dedes shënuan vetëm në fundin e sfidës, teksa iu falën golave të Preloshit në të 83 minutë dhe Prodanit në minutën e katërt shtesë. Ndeshja në kryeqytet ishte e luftuar në çdo aksion, me Blutë që marrin momentalisht kryesimin në Kategorinë e Parë të futbollit me 18 pikë, një më shumë se Flamurtari që luan nesër në 16:00 në transfertë me Skënderbeun. Nga ana tjetër Turbina me vetëm pesë pikë mbetet në vendin e fundit të klasifikimit.

Rezultatet - Kategoria e Parë - java 9-të:

E shtunë, 5 nëntor 2022

Tërbuni 0-1 Besa (Bali 74')

Lushnja 2-2 Luzi (Canka 49' (p),Canka 83' (p) / Ramazani 36' (p), Merdini 42')

Oriku 1-1 Korabi

Tomori 2-1 Besëlidhja

E diel, 6 nëntor 2022

Dinamo 2-0 Turbina (Preloshi 83', Prodani 90+4')

Burreli 1-1 Apolonia (Stana 69' / M. Gjata 88')

E hënë - 7 nëntor 2022

16:00 Skënderbeu - Flamurtari

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 15:56
VIDEO/ Dinamo fitore 'me zemër', Blutë kryesojnë Kategorinë e Parë

Në "Selman Stërmasi" Dinamo fitoi 2-0 me Turbinën për javën e nëntë në Kategorinë e Parë. Djemtë e Nevil Dedes shënuan vetëm në fundin e sfidës, teksa iu falën golave të Preloshit në të 83 minutë dhe Prodanit në minutën e katërt shtesë. Ndeshja në kryeqytet ishte e luftuar në çdo aksion, me Blutë që marrin momentalisht kryesimin në Kategorinë e Parë të futbollit me 18 pikë, një më shumë se Flamurtari që luan nesër në 16:00 në transfertë me Skënderbeun. Nga ana tjetër Turbina me vetëm pesë pikë mbetet në vendin e fundit të klasifikimit.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Nën sytë e vëzhguesve të Interit, Ernest Muçi jep asist fantastik në Poloni

VIDEO/ Nën sytë e vëzhguesve të Interit, Ernest Muçi jep asist fantastik në Poloni