VIDEO/ Dy gola në fundin e sfidës, Dinamo rikthehet te fitorja pas dy ndeshjeve dhe merr momentalisht kryesimin! Burreli dhe Apolonia ndajnë pikët në Kategorinë e Parë

Ndeshje në Kategorinë e Parë

Kategoria e Parë e futbollit në Shqipëri vijoi këtë të diel me ndeshjet e mbetura për javën e nëntë. Në "Selman Stërmasi" Dinamo fitoi 2-0 me Turbinën, teksa siguron për momemtin kreun e renditjes në pritje të ndeshjes Skënderbeu - Flamurtari që zhvillohet të hënë në 16:00 në Korçë. Në sfidën tjetër të ditës, Burreli barazoi 1-1me Apoloninë. Për vendasit shënoi Stana në minutën e 69 teksa barazoi Gjata në të 88.

Në "Selman Stërmasi" Dinamo fitoi 2-0 me Turbinën për javën e nëntë në Kategorinë e Parë. Djemtë e Nevil Dedes shënuan vetëm në fundin e sfidës, teksa iu falën golave të Preloshit në të 83 minutë dhe Prodanit në minutën e katërt shtesë. Ndeshja në kryeqytet ishte e luftuar në çdo aksion, me Blutë që marrin momentalisht kryesimin në Kategorinë e Parë të futbollit me 18 pikë, një më shumë se Flamurtari që luan nesër në 16:00 në transfertë me Skënderbeun. Nga ana tjetër Turbina me vetëm pesë pikë mbetet në vendin e fundit të klasifikimit.