VIDEO EKSKLUZIVE/ Trafikantët prenë pyllin për të kultivuar kanabis në bregdet, pamje të parcelave me bimë narkotike në Kepin e Rodonit! U zbuluan nga dronët e policisë

Report Tv ka siguruar videon ekskluzive ku ishte kultivuar kanabisi në zonën e plazhit në Kepin e Rodonit, pas operacionit të zhvilluar nga policia ku u zbuluan katër parcela të mbjella me kanabis.

Trafikantët prenë pyllin duke hapur tokë për të kultivuar kanabis në bregdet. Droni i policisë zbuloi parcelat të cilat u asgjesuan në datë 1 e 2 qershor.

Video ekskluzive tregon parcelat dhe vaskat e ujit të cilat shërbenin për ujitjen e kanabisit. Operacioni anti-kanabis vazhdon prej 10 ditësh në vendin tonë. Patrullimet u kryen nga ajri me dronat e policisë dhe avionin e GDF dhe për herë të parë e helikopter me forcat e GDF e policisë shqiptare.

Pas kultivimit në male dhe bodrume tani kanabisi po kultivohet edhe ne bregdet. Sipas eksperteve ky kanabisi në bregdet është i shtrenjtë pasi fiton fortësinë e jodit të detit.

Dy ditë më parë 4 parcela të mbjella me fidanë kanabisi u gjetën në zonën e Kepit të Rodonit gjatë kontrolleve në vijën bregdetare. Nga operacioni anti-kanabis janë asgjësuar rreth 300 fidanë gjithsej të mbjellë në zonën e pyllit, larg qendrës së banuar.

Operacioni ka qenë enkas i organizuar nga Drejtoria e Policisë Kufitare dhe Emigracionit në Durrës në hapësirën nga Derdhja e lumit Erzen deri në Kepin e Rodonit. 

Nga ky operacion nuk ka persona të ndaluar apo të arrestuar deri më tani. Operacioni u organizua në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative nga policia kufitare e Durrësit.

1622792454_droga3.jpg

1622792465_droga2.jpg

Parcelat e drogës në Kepin e Rodonit

 

M.Q./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?×

Lajmi i fundit

John

E vërteta e planit 'pa ndjenja' e Macronit mbi zgjerimin e BE-së