Operacion antidrogë në Kepin e Rodonit, zbulohen 3 parcela me kanabis në mes të pyjeve

Foto ilustruese

Foto ilustruese

3 parcela të mbjella me fidanë kanabisi janë gjetur në zonën e Kepit të Rodonit gjatë kontrollit të vijës bregdetare.

Janë rreth 300 fidanë gjithsej të mbjellë në zonën e pyllit, larg qendrës së banuar. 

Operacioni ka qenë enkas i organizuar nga Drejtoria e Policisë Kufitare dhe Emigracionit në Durrës në hapësirën nga Derdhja e lumit Erzen dei në Kepin e Rodonit. 

Nga ky operacion nuk ka persona të ndaluar apo të arrestuar deri më tani. Operacioni u organizua në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative nga policia kufitare e Durrësit.

Autorët e kultivimit të tyrë kanë mundur të largohen ndërsa po punohet për asgjesimin e bimëve.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?×

Lajmi i fundit

John

Epidemia e heshtur e armëve që marrin jetë fëmijësh