VIDEO/ Emocione deri në minutën e fundit, Erzeni barazon me Laçin! 2 gola në 'Niko Dovana'

Festa e Ilirid Ademit

Erzeni dhe Laçi barazuan 1-1 për javën e 23-të në Superligë. Ndeshja në "Niko Dovana" u vendos në pjesën e dytë, me skuadrat që ndajnë pikët. Vendasit e Kapllanit kaluan në avantazh me Ilirid Ademin në minutën e 66-të. Pas asistit të Kadriut nga e majta e sulmit, ish-i i kësaj ndeshje nuk gaboi para portës. Teksa shijakasit po mendonin tri pikët, është kujdesur Serxho Ujka në minutën e 90-të për të vendosur ekuilibrat. Një pasim i shkëlqyer nga Mazrekaj ka bërë që mesfushori ta ndalë topin në rrjetë. Dy minuta pas këtij rasti, Shkurtaj tronditi shtyllën duke iu afruar përmbysjes. Pas këtij dueli, Erzeni me 32 pikë mban vendin e pestë, ndjekur nga Laçi me 30 pikë.

VIDEO/ Kukësi ul me 'këmbë në tokë' Partizanin, Egnatia fiton në Ballsh! Erzeni barazon me Laçin (RENDITJA)

A respektohen të drejtat e punëtorëve në Shqipëri?