VIDEO/ Festat e nëntorit, Shkodra ‘vishet’ me flamujt kuqezi

Qytetet shqiptare po përgatiten për festimet e 28-29 nëntorit, festës së pavarësisë dhe të çlirimit. Kryeministri Edi Rama ka publikuar mëngjesin e sotëm pamje nga qyteti i Shkodrës ku flamujt kuqezi kanë dekoruar rrugët dhe sheshet publike.

“Me Shkodrën e veshur kuqezi për festat e mëdha të shqiptarëve, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan kryeministri Edi Rama në faqen e tij në FB.

Me rastin e festave të nëntorit, një axhendë e pasur festimesh janë parashikuar jo vetëm në Tiranë por edhe në qytetet kryesore të vendit, duke veçuar këtu ceremonitë zyrtare që do të mbahen në Vlorë, në qytetin ku u shpall pavarësia në vitin 1912.

SI.E./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, a forcohet pozita e Shqipërisë në rajon?×

Lajmi i fundit

A mund ta zgjidhë Brukseli konfliktin për dinarin serb?

A mund ta zgjidhë Brukseli konfliktin për dinarin serb?