VIDEO/ Dopietë nga Myrto Uzuni, e dërgon në 9-të numrin e golave në La Liga! Feston me 'shqiponjë'

Myrto Uzuni

Granada humbi 2-3 kundër Real Sociedad për raundin e 28-të në La Liga. Golat për vendasit i shënoi Myrto Uzuni në minutat e 21 nga penalltia dhe 45+3 me aksion. Beratasi nuk gaboi përballë Remiro dhe shënoi fillimisht me penallti, teksa në fundin e pjesës së parë gjeti golin e nëntë këtë sezon në La Liga. Festë me "shqiponjë" për 27-vjeçarin që kërkohet nga Sevilla dhe Real Betis në merkato. Edhe pse me dy gola nga sulmuesi kuqezi, Granada u përmbys në shtëpi dhe sheh vendin e parafundit në renditje.