VIDEO/ 'Fitore' e Bayern Munich në Champions, pas grushtave Mane zëvendëson Sane-në në fushë

VIDEO/ 'Fitore' e Bayern Munich në Champions, pas grushtave Mane zëvendëson Sane-në në fushë

Sane i jep dorën Sadio Mane-së pas sherrit

Bayern Munich barazoi 1-1 me Manchester City-n, duke u eliminuar nga Champions League kjo pas humbjes 3-0 në ndeshjen e parë. Në këtë duel, trajneri i bavarezëve, Thomas Tuchel vendosi të ulte tonet mes Leroy Sane dhe Sadio Mane. Dyshja u përlesh fizikisht në ndeshjen e parë të Champions, teksa në minutën e 63-të, Mane zuri vendin e Sane, me lojtarët që i dhanë dorën njëri-tjetrit, edhe pse ftohtë.

Takimi i tyre erdhi vetëm një javë pasi Mane goditi shokun e tij të skuadrës në fytyrë pas humbjes 3-0 të skuadrës së tij nga City  në ndeshjen e parë të çerekfinales së Ligës së Kampionëve në Etihad. Më pas ai u pezullua nga ekipi për barazimin 1-1 të Bayernit me Hoffenheim dhe u gjobit me më shumë se 300,000 euro nga gjigantët e Bundesligës për sulmin ndaj shokut të skuadrës.

Sane mbeti me një buzë të përgjakur pas sherrit, ndërsa ish-anësori i Liverpool-it iu dha një gjobë që besohet të jetë më e madhja në historinë e Bayernit. Dyshja duket se u pajtuan shpejt dhe të dy u panë duke marrë pjesë në seancën stërvitore të skuadrës të enjten e kaluar. Pajtimi i palëve mund të jetë si një 'fitore' për bavarezët.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Meta tregon pse u nda me Monika Kryemadhin: Marrëdhëniet tona u krisën pas djegies së mandateve! Ndjesë fëmijëve e prindëve të mi

Meta tregon pse u nda me Monika Kryemadhin: Marrëdhëniet tona u krisën pas djegies së mandateve! Ndjesë fëmijëve e prindëve të mi