VIDEO/ Fitore e 'çmendur' e Napolit, 5 gola vendosin duelin me Bologna-n! Djemtë e Spalletti-t në krye të Serie A

Juan Jesus

Napoli fitoi 3-2 me Bologna-n për javën e dhjetë të Serie A. Me këtë fitore djemtë e Spallettit rikthehen në krye të Serie A, duke treguar se po bëjnë një sezon të shkëlqyer. Të parët në avantazh kaluan miqtë me Zirkzee, për t'u barazuar me Juan Jesus në fundin e pjesës së parë.

Lozano në minutën e 49 shënoi për Napolin, me Barrow që tre minuta më vonë iu përgjigj për barazimin 2-2. Në minutën e 69 ka qenë Osimhen që me golin e tij i jep tri pikë me vlerë Napolit, duke e mbajtur në krye të Serie A me 26 pikë, dy më shumë se Atalanta ndjekëse dhe pesë më shumë se Lazio. Bologna e 17 me shtatë pikë.

VIDEO/ Inter i shënon 2 gola Salernitanës, Asllani luan 18 minuta! Napoli fiton dhe merr kreun e Serie A