VIDEO/ Fitorja e parë si kampione bote, Argjentina shkëlqen në 'Monumental'! Messi kap 800 gola

VIDEO/ Fitorja e parë si kampione bote, Argjentina shkëlqen në 'Monumental'! Messi kap 800 gola

Pritja që Messi mori nga shokët e skuadrës

Argjentina fitoi 2-0 me Panamanë në një test miqësor të zhvilluar në "Monumental" në Buenos Aires. Dueli ishte i pari për Argjentinën si kampione bote, me suksesin e radhës që erdhi para 83 mijë tifozëve. Mbështetësit e "Albiceleste-s" ishin të shumtë në numër është jashtë stadiumit, teksa katër orë përpara mbanin radhë për t'u futur në impiant.

Përpara se të niste dueli, Messi me shokë prezantuan trofeun e kampionit të botës para tifozëve. Kapiteni Messi është pritur si hero, me brohorimat që ishin specifikisht vetëm për të.

Sa i takon duelit, goli i parë u shënua në minutën e 78-të nga Almada. Goditja e dënimit nga Messi u stampua në shtyllë dhe më pas në rrëmujë Almada e dërgoi sferën në rrjetë. Në të 89 minutë Lionel Messi nuk gaboi dy herë nga goditja e dënimit, duke dërguar shifrat në 2-0 për golin e 800-të në karrierë.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

'Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë e ti shkon e gjen shqipet' Edhe Rama në Dortmund për ndeshjen Itali - Shqipëri

'Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë e ti shkon e gjen shqipet' Edhe Rama në Dortmund për ndeshjen Itali - Shqipëri