VIDEO/ Frikë në Formula 1, Sergio Perez goditet nga dy makinat Haas! Flamur i Kuq në xhiron e parë

VIDEO/ Frikë në Formula 1, Sergio Perez goditet nga dy makinat Haas! Flamur i Kuq në xhiron e parë

Përplasja në Formula 1, Monaco

MONACO - Formula 1 filloi këtë të diel në 15:00 Çmimin e Madh të Monacos në Monte Carlo. Qysh në xhiron e parë pati një incident të rëndë, që për fat nuk rezultoi me pasoja për pilotët.

Red Bulli i Sergio Perez u godit nga pas nga Kevin Magnussen dhe nga makina tjetër e skuderisë Haas. Red Bulli i Perez duket i shkatërruar, ndërsa për fat të mirë nga përplasja nuk pati dëme te asnjë nga tre pilotët e përfshirë në incident.

Flamur i Kuq në pistë, me garën që duhet të fillojë me penalitete, ndërsa Sergio Perez s'do mundet të fillojë pas dëmtimit të madh në makinë. Gara rinisi në orën 15:44.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Veliaj takon 3 studentët që Bashkia u dha bursa për studimet në Kolegjin e Europës: Investim që do ia rikthejnë qytetit me dijen e tyre

Veliaj takon 3 studentët që Bashkia u dha bursa për studimet në Kolegjin e Europës: Investim që do ia rikthejnë qytetit me dijen e tyre