Video/Fushë-Krujë, kapen 425 kg
kanabis e 12 armë, 6 të arrestua

Video/Fushë-Krujë, kapen 425 kg<br />kanabis e 12 armë, 6 të arrestua
FUSHE-KRUJE-Sekuestrohen 425 kilogramë kanabis e 12 armë zjarri në Fushë-Krujë, arrestohen 6 persona një shpallet në kërkim.

Operacioni antidrogë i koduar "Koordinimi" u finalizua me arrestimin e Bledar Coraj, 36 vjeç, lindur dhe banues në Fushë Krujë, Egli Selaci, 28 vjeç, lindur dhe banues në Fushë Krujë, Shkëlqim Miri, 47 vjeç, lindur dhe banues në Fushë Krujë, Amarildo Mulleti, 30 vjeç, lindur dhe banues në Tiranë, Durim Demiri, 24 vjeç, lindur dhe banues në Fushë Krujë, Hysni Demiri, 59 vjeç, lindur dhe banues në Fushë Krujë, ndërsa në kërkim është shpallur shtetasi P.D.

Forcat policore kanë ndërhyrë në operacion në aksin rrugor Fushë Krujë- Vorë, në momentin që do kryhej shkëmbimi i lëndës narkotike.

Si rezultat i ndërhyrjes është sekuestruar në një automjet furgon që ndodheshin shtetasit Bledar Coraj dhe Egli Selaci e rreth 170 kg kanabis. 

Ndërsa pjesa tjetër e lëndës narkotike është sekuestruar në banesat e personave të arrestuar.

Në banesat e të arrestuarve janë gjetur dhe sekuestruar 12 armë zjarri dhe municione, nga të cilat 7 prej tyre janë automatik model 56 dhe janë 5 pushkë dhe dy automjete dhe 10 aparate celularë. 

Materialet i kaluan për hetim të mëtejshëm Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krime të Rënda, për veprat penale të trafikimit të lëndëve narkotike dhe grup i strukturuar kriminal parashikuar nga nenet 283 a/2 dhe 333/a të Kodit Penal.

[gallery]20778[/gallery]

Redaksia Online
Al.N/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Marrëveshje në Ohër, po shkojnë Kosova e Serbia drejt pajtimit përfundimtar?×

Lajmi i fundit

Sazan Guri: E përcolla të ndjerin

Sazan Guri: E përcolla të ndjerin