VIDEO/ Girona 'likuidon' 3-0 Vallecanon dhe kalon Barcelonën, klubi madrilen nderon lojtarin e kombëtares shqiptare

VIDEO/ Girona 'likuidon' 3-0 Vallecanon dhe kalon Barcelonën, klubi madrilen nderon lojtarin e kombëtares shqiptare

Festa e Gironas

La Liga e futbollit në Spanjë mbyll javën e 26-të. Në Katalonjë, Girona fitoi pastër 3-0 kundër Rayo Vallecanos, duke bërë që të renditet sërish në vendin e dytë pas Real Madridit, duke parakaluar kështu Barcelonën.

Pjesa e parë ishte e bardhë dhe pa gola, me fraksionin e dytë që nisi me realizimin e ukrainasit Tsygankov në të 52 minutë. Rayo Vallecano me Ivan Balliun si titullar u përpoq të barazonte, por fundi foli për vendasit.

Ishte Savio që në minutën 90+1 dhe 90+5 shënoi dy gola të shpejtë për të mbajtur Gironan në vendin e dytë, gjashtë pikë pas Real Madridit.

Kjo ishte sfida numër 100 e Ivan Balliu me fanellën e Rayo Vallecanos, me madrilenët e vegjël që uruan në kanalet e komunikimit mbrojtën e kombëtares shqiptare.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

‘Jam Pjerin Ndreu’, 3 mashtruesit i marrin 15 mijë euro biznesmenit Ylli Ujka! 2 në pranga, 1 në kërkim (EMRAT)

‘Jam Pjerin Ndreu’, 3 mashtruesit i marrin 15 mijë euro biznesmenit Ylli Ujka! 2 në pranga, 1 në kërkim (EMRAT)