VIDEO/ Goditi penalltinë më të shëmtuar në La Liga, Budimir përfundon në spital pas ndeshjes

VIDEO/ Goditi penalltinë më të shëmtuar në La Liga, Budimir përfundon në spital pas ndeshjes

Gabimi i Ante Budimir

Osasuna humbi 0-1 me Valencian për raundin e 31-të në La Liga. Prej mbrëmjes së djeshme në Spanjë nuk po diskutohet asgjë tjetër veç penalltisë së humbur nga Budimir, sulmuesi që mund t'i jepte një pikë Osasunës në fundin e ndeshjes.

Paçka 16 golave këtë sezon, Ante Budimir është në qendër të kritikave për mënyrën e ngatërresës dhe goditjen si 'një fëmijë 3-vjeçar', që nuk ishte e vështirë të ndalje nga portieri Mamardashvili.

Pas ndeshjes sulmuesi kroat përfundoi në spital dhe Osasuna shpjegon se ai luajti me as më shumë as më pak, por tre brinjë të thyera. Kanë qenë golat e tij që e mbajnë Osasunën larg zonës së ftohtë dhe me gjasë qëndrimit në elitën e futbollit spanjoll.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Dhërmi/ Pronari i hotelit  dhe 2 punonjësit bien në kontakt me energjinë elektrike, dërgohen në spital

Dhërmi/ Pronari i hotelit dhe 2 punonjësit bien në kontakt me energjinë elektrike, dërgohen në spital