VIDEO/ Gol nga mesi i fushës, Hulk-u i befason të gjithë

VIDEO/ Gol nga mesi i fushës, Hulk-u i befason të gjithë

Goli i Givanildo de Sousa (Hulk)

Atletico Mineiro fitoi 0-1 kundër Cruzeiro për javën e nëntë në elitën e futbollit në Brazil. Goli me vlerën e tri pikëve u shënua nga Hulk në të 26 minutë. Sulmuesi që ka një potencë të frikshme në goditje shënoi nga më shumë se 35 metra, duke shtangur portierin Rafael Cabral.

Video e golit ka bërë shëtitjen në medie, me fansat që vlerësuan Hulk-un. Ish-sulmuesi i Portos apo Zenitit njihet për gola të tillë. 36-vjeçari prej 2021 është ritkhyer në Brazil, aty ku deri më tani ka shënuar më shumë se 60 gola. Me këtë tri pikësh Atletico shkon në vendin e dytë me 17 pikë, katër më pak se Botafogo.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Basha takim me biznesin eksportues në Shkodër: Taksat e rritura dhe çmimi i naftës po i çojnë drejt mbylljes

Basha takim me biznesin eksportues në Shkodër: Taksat e rritura dhe çmimi i naftës po i çojnë drejt mbylljes