VIDEO/ Goli i 8-të sezonal, Armando Sadiku shënon në Indi

VIDEO/ Goli i 8-të sezonal, Armando Sadiku shënon në Indi

Armando Sadiku

Armando Sadiku ka gjetur përsëri rrugën e rrjetës në kampionatin indian të futbollit dhe po ndihmon ekipin e tij t’i afrohet trofeut të parë të rëndësishëm të sezonit, atë për vendin e parë në renditjen e kampionatit.

Sulmuesi shqiptar la shenjën e tij në fitoren 0-4 që Mohun Bagan arriti përballë Bengalurut. 32-vjeçari e nisi si titullar ndeshjen dhe në minutën e 59-të realizoi golin e katërt për skuadrën e tij, dhe të tetin sezonal në elitën e futbollit indian.

Mohun Bagan renditet në vendin e dytë me 45 pikë, dy më pak se kryesuesit e Mumbai Cityt.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Analiza: A mund ta zgjidhë FMN-ja krizën e borxhit të vendeve të varfra?

Analiza: A mund ta zgjidhë FMN-ja krizën e borxhit të vendeve të varfra?