VIDEO/ Goli i Qazim Laçit shpallet më i bukuri te Sparta e Pragës

VIDEO/ Goli i Qazim Laçit shpallet më i bukuri te Sparta e Pragës

Qazim Laçi

Mesfushori i Kombëtares, Qazim Laçi është një pikë fikse e Spartës së Pragës në Çeki. Veç muskujve në mesin e fushës, Laçi ka treguar se është i aftë edhe të shënojë.

Goli i tij nga goditja e dënimit në eliminatoret e Champions League kundër Copenhagen është shpallur si më i bukuri në një votim për skuadrën e tij. Paçka se shënon pak, Laçi ka marrë "kurorën" për golin më të bukur të vitit 2023 në ekipin e Spartës.

Goli me Copenhagen në ndeshjen kualifikuese u shënua në shtesë (3-3), teksa pas penalltive, një e shënuar nga Laçi, ishte Copenhagen që u tregua më e saktë dhe shkoi në grupet e Champions. 27-vjeçari nga Peshkopia është një element i rëndësishëm edhe për Kombëtaren kuqezi, me trajnerin Sylvinho që e ka në plane.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja Spanjë – Angli, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

I nxehti afrikan, evitoni daljet nga ora 11:00 - 18:00! Këshillat që duhet të ndiqni 

I nxehti afrikan, evitoni daljet nga ora 11:00 - 18:00! Këshillat që duhet të ndiqni