VIDEO/ Goli që po 'çmend' botën e futbollit, Hulk shënon nga 35 metra me goditje dënimi

VIDEO/ Goli që po 'çmend' botën e futbollit, Hulk shënon nga 35 metra me goditje dënimi

Goli i Hulk

BRAZIL - Atletico Mineiro fitoi 0-2 në transfertë me Sao Paolo, për javën e 18-të të kampionatit brazilian të futbollit. Në këtë sfidë goli i parë u shënua nga Hulk, ish-sulmuesi i Brazilit. I njohur për goditjet e forta dhe golat e "çmendur", Hulk ka shënuar një tjetër gol që të bën të vendosësh "duart në kokë".

Në minutën e katërt të ndeshjes, Hulk provoi nga afro 35 metra për ta dërguar topin në trekëndësh. Edhe pse në fushë kundërshtare, edhe tifozët e Sao Paolo mbetën të befasuar nga një gol i tillë fenomenal. 37-vjeçari ia ka dalë të shënojë kështu një nga golat më të bukur të karrierës, duke i hapur rrugë tri pikëve të të tijve.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si i gjen shqiptarët 111- vjetori i shpalljes së pavarësisë?×

Lajmi i fundit

Grabitet një argjendari në Kamëz, autori merr bizhuteritë dhe arratiset

Grabitet një argjendari në Kamëz, autori merr bizhuteritë dhe arratiset