VIDEO/ I mbuluar nga pluhuri dhe copat e betonit që bien, i riu sirian nën rrënoja: Nuk e di nëse do jem gjallë apo do vdes! Çdo gjë po dridhet

 

Një i ri sirian i cili ka mbetur nën rrënojat e ndërtesës së shembur nga tërmeti ka arritur të regjistrojë dhe publikojë një video në rrjetet sociale. Gjatë momentit që ai po fliste, copa betoni binin mbi të, ndërsa i riu thotë se edhe 4 familje fqinje ndodheshin po ashtu nën rrënoja.

“Nuk e di nëse do jem gjallë apo do vdes. Nuk e di sesi ta përshkruaj ndjesinë që përjeton dikush që ndodhet në këtë situatë të vështirë. Siç mund ta shikoni, jam nën rrënoja (ndërkohë bie një tjetër pjesë e mureve). Ka më shumë se tre apo katër familje nga fqinjët tanë të cilët janë po ashtu nën rrënoja. Zoti na ndihmoftë! Nuk di si ta përshkruaj, çdo gjë po dridhet”-thotë ndër të tjera i riu.

 


Lajmi kryesor:

Mbi 12.000 të vdekur nga tërmetet në Turqi e Siri! Erdogan mbërrin në rajonet më të godituara


B.V/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Marrëveshje në Ohër, po shkojnë Kosova e Serbia drejt pajtimit përfundimtar?×

Lajmi i fundit

Prokurori i Gjykatës Ndërkombëtare Penale i drejtohet Putinit: Nëse donit të mbronit fëmijët, kthejini në Ukrainë

Prokurori i Gjykatës Ndërkombëtare Penale i drejtohet Putinit: Nëse donit të mbronit fëmijët, kthejini në Ukrainë