VIDEO/ Interi vuan për tri pikët, Asllani luan në fitoren 2-1 të Champions League

Interi feston suksesin në Champions

Në "Giuseppe Meazza", Interi fitoi 2-1 kundër Salzburg për grupin D të Champions League. Ndeshja e xhiros së tretë u zhbllokua nga Sanchez pas vetëm 19 minutave lojë. Pjesa e parë u mbyll me avantazhin minimal të vendasve, teksa në të 57 minutë barazoi Gloukh. Barazimi zgjati vetëm shtatë minuta, me Calhanoglu që kaloi në epërsi zikaltërit në të 64 minutë me penallti. Vend në këtë duel edhe për Asllanin, që zëvendësoi turkun në të 76 minutë. Me këtë sukses Interi shkon në kuotën e shtatë pikëve.

GOLAT/ Interi tri pikë me vuajtje në Champions, Bayern Munich 'bën ligjin' në Stamboll! Fitojnë Real Madrid, Man. United dhe Arsenal e Napoli

A besoni se do realizohet vota e diasporës për zgjedhjet e ardhshme?