VIDEO/ Jorginho 'lë nam' nga 30 metra, autogol i çuditshëm te Arsenali

Autogoli i Jorginhos

Mesfushori italian, Jorginho shënoi një autogol të çuditshëm gjatë miqësores parasezonale të Arsenalit kundër skuadrës gjermane të Bundesligës 2, FC Nurnberg.

Të enjten në mbrëmje, Arsenali barazoi 1-1 kundër FC Nurnberg në 'Max Morlock Stadion', teksa anglezët kaluan në epërsi me një gol të shkëlqyer të Bukayo Saka pas shtatë minutash. Në pjesën e dytë, Jorginho prodhoi një moment të çuditshëm teksa shënoi një autogol nga rreth 30 metra pas një pasimi nga portieri Karl Jacob Hein.

Autogoli i çuditshëm u bë viral në kanalet e komunikimit, me italianin që ishte i pavëmendshëm nga presioni i kundërshtarit.

Propozimi i PS, a na duhet një reformë e re anti-korrupsion?

×

Dortmund finalist i Champions League, Edin Terzic: Shumë ishin në mëdyshje, ua kishim borxh tifozëve