VIDEO/ Juventus Gatti për Sevillan, bardhezinjtë i falen minutës së fundit

VIDEO/ Juventus Gatti për Sevillan, bardhezinjtë i falen minutës së fundit

Festa e Juventusit

Në "Allianz Stadium", Juventusi dhe Sevilla barazuan 1-1 për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Europa League. Ndeshja u hap në minutën e 26-të nga miqtë me En Nesyri. Një asist i Ocampos dhe kundërsulm i shpejt i miqve ka sjellë golin e Sevillas, me stadiumin që heshti. Në pjesën e dytë, Juventus u zgjua dhe krijoi disa raste, edhe pse jo për gol. Do duhej minuta e shtatë shtesë që një rivënie këndore të kthehej në gol. Asisti me kokë i Pogba u shfrytëzua mirë nga Gatti, me qendërmbrojtësin që vendoi ekuilibrat. Tanimë Juve ka edhe një shans në Sevilla, me spanjollët që janë ekspertë të këtij kompeticioni.


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Goli 'in-extremis' shpëton Juventusin, Roma fiton në Europa League


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Kjo fundjavë sjell lajme të mira në dashuri, shfrytëzojeni... Çfarë thonë yjet për ju sot

Kjo fundjavë sjell lajme të mira në dashuri, shfrytëzojeni... Çfarë thonë yjet për ju sot