VIDEO/ Juventus gjen bomberin e munguar, 'Zonja' mund Lazion me dopietën e Kean dhe Milik! Gjashtë fitore radhazi dërgojnë bardhezinjtë në vendin e tretë të Serie A

Goli i parë i Kean

Juventus fitoi 3-0 me Lazion mbrëmjen e së dielës, me sfidën që vlente për javën e 15 në Serie A. Zonja e Allegrit dominoi kundërshtarët, me Kean që vendosi ndeshjen me dopietë. Dueli do zhbllokohej në minutën e 43, teksa Kean me një parabol e ndali sferën në rrjetë. Sërish sulmuesi do dyfishonte në të 54 minutë para se Milik në 89 të vuloste ndeshjen, me Zonjën që pas këtij suksesi e sheh veten në vendin e tretë me 331 pikë, dhjetë më pak se Napoli kryesues. Lazio me 30 pikë mbtete në vendin e katërt, duke parë të parakalohet nga Juventus në ndeshjen direkte.

VIDEO/ Milan tri pikë 'me zemër', kuqezinjtë të dytët në Serie A! Roma s'di të fitojë, Juventus mposht Lazion