VIDEO/ Kaos jashtë stadiumit në Doha, tifozët e Portugalisë dhe Ganës përplasen me policinë

VIDEO/ Kaos jashtë stadiumit në Doha, tifozët e Portugalisë dhe Ganës përplasen me policinë

Policia me mburoja jashtë stadiumit

Portugalia fitoi 3-2 me Ganën në Kupën e Botës. Në "Stadiumin 974" në Doha tifozët patën vonesa për t'u futur në stadium, me gazetarin e Sun Sport që tregon se pas vendeve bosh në impiant qëndron kaosi dhe më pas përplasja me policinë.

Gazetari Martin Lipton nga SunSport ishte brenda stadiumit dhe tha: "Nëse po pyesni veten për të gjitha vendet bosh, një tifoz sapo mbërriti me vonesë dhe mezi po merrte frymë. Më tha se është 'kaos' jashtë, ka shumë tifozë që janë vonuar dhe nuk mund të futen. Policët përpiqen të mbajnë rendin, por ka pasur konflikte. Trafiku ishte shumë i keq gjatë rrugës për këtu. Kështu që kjo nuk është vërtet një surprizë e bukur. Është turp", tha gazetari.

 


Lajmi kryesor:

KATAR 2022/ Portugalia me hap pretendenti, luzitanët fitojnë mes 5 golave kundër Ganës! Ronaldo vendos rekord me golin e tij (VIDEO)


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Samiti i BE në Tiranë do përshpejtojë integrimin?×

Lajmi i fundit

Papa: Kujtojmë shfarosjen e hebrenjve, historia po përsëritet edhe në Ukrainë

Papa: Kujtojmë shfarosjen e hebrenjve, historia po përsëritet edhe në Ukrainë