VIDEO/ Kaos me tifozët në Porto - Inter, ultrasit zikaltër nuk lejohet të futen në stadium

VIDEO/ Kaos me tifozët në Porto - Inter, ultrasit zikaltër nuk lejohet të futen në stadium

Stadiumi i Portos

Sot në 21:00 Porto luan me Interin në "Do Dragao", për sfidën e kthimit të fazës çerekfinale në Champions League. Përpara ndeshjes ka pasur shumë tifozë të Interit që nuk janë lejuar të futen në stadiumin e Portos. Pas shumë negociatave mes palës portugeze dhe asaj italiane, është gjetur një zgjidhje.

"SportMediaset" bën me dije se është dhënë drita jeshile që 1000 tifozët e Interit të mbetur jashtë të vendosen në sektorin mik. Veç tyre, 150 tifozët e tjerë që janë të përzierë mes sektorëve të tifozëve të Portos, nuk do u lihet asnjë shall apo fanellë që tregon se janë tifozë të zikaltërve, kjo për të shmangur grindjet mes ultrasve.

"Duke marrë parasysh numrin e tifozëve vizitorë të pritur për ndeshjen Porto FC-Inter FC më 14 mars 2023, Porto FC, duke ripërsëritur informacionin e dhënë në procesin e shitjes, informon se: biletat për të gjithë sektorët e Estadio do Dragao janë për përdorim ekskluziv të tifozëve të Porto FC, me përjashtim të ulëseve të destinuara për tifozët jashtë vendit dhe të dërguara në klubin pritës për shitje; në këtë kuptim, për arsye sigurie, qasja në stadium nuk do t'u lejohet tifozëve të Interit", sqaron Porto.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ti jepet Bashës një shans tjetër për të drejtuar PD-në?×

Lajmi i fundit

"Fluturo lart, Kevin, si shqiponjat! Fluturo te Zoti!" Qindra persona i japin lamtumirën 19 vjeçarit shqiptar, humbi jetën në aksident