VIDEO/ Kastrioti bën dhuratat e Krishtlindjes, Egnatia mposht krutanët në transfertë! Pesë gola në stadiumin e Kamzës

Kastrioti - Egnatia

Në stadiumin e Kamzës, Kastrioti vendas humbi 2-3 me Egnatian, me skuadrën krutane që pësoi gola të lehtë kjo edhe për gabimet e mbrojtjes. Ndeshja u zhbllokua në minutën e 32 të ndeshjes. Ishte kapiteni Jackson që në minutën e 32 kaloi në avantazh miqtë pas një penalltie. Vetëm pesë minuta zgjati avantazhi i rrogozhinasve, me Santiago Selmanin që barazoi në minutën e 37. Në fundin e pjesës së parë Egnatia mbeti me 10 lojtarë pas të kuqit të Agbekpornu.

Në pjesën e dytë u shënuan edhe tre gola të tjerë. Edon Hasani në minutën e 58 realizoi me një perlë nga jashtë zone për avantazhin e Kastriotit. Nga momenti i avantazhit të krutanëve, në harkun e tetë minutave Egnatia përmbysi ndeshjen në 2-3. Fernando në minutën e 61 dhe Delarge në të 66 vulosën sfidën që më shumë u duk si një miqësore. Pas javës së 15-të Egnatia me 24 pikë qëndron në vendin e tretë, ndërsa Kastrioti me 18 pikë mban vendin e shtatë.