VIDEO/ Komentatori tallet me futbollistin e Bayern Munich: UpaMaguire

VIDEO/ Komentatori tallet me futbollistin e Bayern Munich: UpaMaguire

Upamecano dhe Maguire

Gafat e Harry Maguire te Manchester United tanimë "i vishen" edhe mbrojtësve të tjerë. Një nga komentatorët arabë e ka cilësuar mbrojtësin e Bayern Munich, Dayot Upamecani si UpaMaguire.

Në ndeshjen e kthimit çerekfinale të Champions League mes Bayern Munich dhe Manchester City, "Qytetarët" nuk e patën të vështirë të "çanin" mbrojtjen bavareze për të shënuar edhe në ndeshjen e kthimit.

Në një moment, komentatori arab e ka cilësuar mbrojtësin e Bayern, Upamecano me emrin "UpaMaguire", duke i veshur një nofkë, dukshëm si ndër fajtorët për golin e pësuar nga bavarezët.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Sulmi në spitalin e Rotterdamit, policia njofton për dy viktima

Sulmi në spitalin e Rotterdamit, policia njofton për dy viktima