VIDEO/ Kristjan Asllani tentoi golin e 'çmendur' në Champions, provoi portën nga mesi i fushës

Kristjan Asllani

Interi fitoi 2-1 kundër Salzburg për xhiron e tretë në grupin D të Champions League. Në këtë duel minuta mori edhe Kristjan Asllani. Mesfushori i Kombëtares u fut në fushë në të 76 minutë në vend të Calhanoglu. Besimi dhe minutat që ka marrë bënë që djaloshi të provonte një "gol të çmendur" nga afro 40 metër, duke tentuar portën nga mesi i fushës. Shënjestra dhe forca nuk ishin të duhurat, me shprehjen "rëndësi kishte pjesëmarrja" që vlen në këtë rast.

GOLAT/ Interi tri pikë me vuajtje në Champions, Bayern Munich 'bën ligjin' në Stamboll! Fitojnë Real Madrid, Man. United dhe Arsenal e Napoli

A besoni se do realizohet vota e diasporës për zgjedhjet e ardhshme?

×

Ceremonia e rivarrimit të 5 dëshmorëve të atdheut, Balla: T'i konsolidojmë rezultatet që ata të ndihen krenarë për punën që bëjmë