VIDEO/ Kushtoi vetëm 700 paund, kjo është reklama më e mirë e Krishtlindjeve të këtij viti

The Guardian e ka quajtur tashmë "Reklama më e mirë e Krishtlindjeve e vitit". Është reklama e krijuar nga Charlie's Bar, një lokal historik në Enniskillen në Irlandën e Veriut që tregon historinë e një të moshuari që e gjen veten vetëm në Krishtlindje.

Por historia ka një fund të lumtur. Sipas Guardian, reklama kushtoi vetëm 700 paund, ekuivalente me rreth 800 euro, është xhiruar me një iPhone dhe ka marrë miliona shikime në rrjetet sociale, ku vetëm në Instagram është parë tashmë 2.2 milionë herë. Protagonisti quhet Martin McManus, ai është 73 vjeç dhe është anëtar i një grupi teatror amator lokal.

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Tragjedi në Francë/ Bie zjarr në një pallat! 7 të vdekur, mes tyre 3 fëmijë

Tragjedi në Francë/ Bie zjarr në një pallat! 7 të vdekur, mes tyre 3 fëmijë