VIDEO/ Laçi në 'rënie të lirë', Dinamo e mposht 2-0 në Durrës

VIDEO/ Laçi në 'rënie të lirë', Dinamo e mposht 2-0 në Durrës

Foto ilustruese

Në stadiumin "Niko Dovana" të Durrësit, Dinamo fitoi 2-0 kundër Laçit për javën e 15-të të Superligës. Një gol në secilën pjesë për djemtë e Dritan Mehmetit, që pas sukseseve në pesë ndeshjet e fundit e kanë marrë veten edhe në klasifikim. Ishte minuta e 44 kur Andoni zhbllokoi shifrat, ndërsa në të 90 minutë Patrik Bardhi "vulosi" gjithçka. Me 19 pikë Dinamo shkon në vendin e pestë, duke lënë Laçin me 16 pikë në pozitën e tetë, me dy humbje radhazi. Shtatë ndeshje pa fitore ka skuadra e Mirel Josës.


Lajmi kryesor:

GOLAT/ S'ka fitues në derbi, Tirana dhe Partizani barazojnë 1-1 mes tensionit e përleshjeve! Dinamo 'fundos' Laçin, Kukësi e Teuta ndahen në paqe


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, a forcohet pozita e Shqipërisë në rajon?



×

Lajmi i fundit

Vranë të atin dhe e varrosën në kasolle se donte të fejonte vajzën pa dëshirë, 3 fëmijët e familjes Meta dalin sot para gjykatës së Durrësit

Vranë të atin dhe e varrosën në kasolle se donte të fejonte vajzën pa dëshirë, 3 fëmijët e familjes Meta dalin sot para gjykatës së Durrësit