VIDEO/ Leverkusen marshim për titullin, merr fitoren e gjashtë radhazi! Mposht 2-3 Hoffenheim

Grimaldo feston golin e dytë

Në 'PreZero Arena', Hoffenheim vendas u mund 2-3 nga Leverkusen për javën e 10-të në Bundesligë. Miqtë sigurojnë fitoren e gjashtë radhazi dhe qëndrojnë në krye të renditjes, teksa me formën e treguar duket se janë skuadra që ka hedhur kandidaturën për titullin kampion. Me Xhakën në fushë, Leverkusen shënoi dy gola në pjesën e parë me Uirtz në të 9 minutë dhe Grimaldo në 45+1. Në fraksionin e dytë ishte Stach dhe Ueghorst që barazuan rezultatin në 2-2, teksa sërish Grimaldo në të 70 minutë shënoi golin me vlerën e tri pikëve për Leverkusen. Me 28 pikë, Leverkusen mban kreun e Bundesligës, ndërsa Hoffenheim me 18 pikë është në vendin e gjashtë.

GOLAT/ Leverkusen fiton dhe qëndron në krye të Bundesligës, Bayern mposht 0-4 Dortmundin në klasike

A duhet prokurorëve të SPAK-ut t'u jepet e drejta e rikandidimit?