VIDEO/ Liverpool dështon sërish, barazimi 2-2 ndaj West Ham e largon nga titulli

VIDEO/ Liverpool dështon sërish, barazimi 2-2 ndaj West Ham e largon nga titulli

Moment nga ndeshja

Në "London Stadium" West Ham ndali në barazimin 2-2 Liverpoolin. Lënia e pikëve për ndeshjen e dytë radhazi bën që të kuqtë e Klopp të ndalin hapin dhe të mos jenë më në ndjekje të Arsenalit dhe Man. City, teksa mund t'i kenë dhënë lamtumirën titullit kampion për këtë sezon, paçka se për javë të tëra kryesuan renditjen. Bouen shënoi për vendasit në pjesën e parë, para se Liverpool të përmbyste për 1-2 me Robertson dhe autogolin e Areolas në fraksionin e dytë. Antonio në minutën e 77-të vendosi ekuilibrat 2-2, me skuadrat që ndanë nga një pikë. Me 75 pikë pas javës së 35-të, Liverpool mban vendin e tretë, dy pikë më pak se Arsenali (-1 ndeshje) dhe një pikë më pak se Man. City (-2 ndeshje).

VIDEO E GOLAVE


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Lamtumirë titull, Liverpool dështon sërish! Armando Broja luan 4 minuta në barazimin e Fulham, Man. United turpërohet nga vendi i 19-të


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Washington Post, Obama: Biden duhet të rishqyrtojë seriozisht kandidaturën, rruga drejt fitores është ngushtuar

Washington Post, Obama: Biden duhet të rishqyrtojë seriozisht kandidaturën, rruga drejt fitores është ngushtuar